Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av förfyllda antibiotikasprutor.
Referensnummer: 17RK1617
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33600000 Läkemedel
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal för förfyllda antibiotikasprutor för sjukvårdens behov, samt distribution till angivna leveranspunkter i enlighet med vad som beskrivs i förfrågningsunderlaget.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33141310 Injektionssprutor
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen