512948-2017 - ResultatSverige-Vänersborg: Yrkeskläder, särskilda arbetskläder och tillbehör
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kläder till ambulanssjukvården.
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
18100000 Yrkeskläder, särskilda arbetskläder och tillbehör
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling kläder till ambulanssjukvården.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
18100000 Yrkeskläder, särskilda arbetskläder och tillbehör, 33199000 Sjukvårdskläder
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandling kläder till ambulanssjukvården i Västra Götalandsregionen.