512951-2018 - ResultatSverige-Falun: Förmedling av läkare
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Urologi öppen och slutenvård
Referensnummer: LD18/01745
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79625000 Förmedling av läkare
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser vårdgivare som för Landstinget Dalarnas räkning ska bedriva urologisk poliklinisk sjukvård för urologpatienter, bedömningsbesök av patienter med urologiska problem, slutenvårds- och öppenvårds urologiska operationer och bedömning av urologiska slutenvårdspatienter, inkluderande rondverksamhet (avdelnings- och röntgenronder), för inneliggande akuta definierade patienter, och opererade för urologiska besvär.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen