512953-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Säkerhetsprogramvara – IT-säkerhetslösning
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelIT-säkerhetslösning
BeskrivningHärnösands kommun bjuder in anbudsgivare att lämna anbud gällande en IT-säkerhetslösning. Syftet med upphandlingen är att avtala om en stabil och kompatibel lösning som fungerar i nuvarande IT-miljö genom inköp av licenser för att vara kompatibel med de FortiGate-lösningar som kommunen har i dagsläget.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 48730000 Säkerhetsprogramvara
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:96336:Lot:1