Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lastbil med kran och lastväxlare
Referensnummer: UH-2022-1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 34100000 Motorfordon
II.1.4.
Kort beskrivning
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 4 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34100000 Motorfordon, 34130000 Motorfordon för godstransport, 34134000 Lastbilar med flak och tipptruckar, 34140000 Tyngre motorfordon, 34142000 Kranbilar och dumprar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
1st Lastbil med kran och lastväxlare