513070-2020 - ÄndringSverige-Örebro: Medicinsk utrustning
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
PET/CT
Referensnummer: MT 2020-0007 / 19RS10011
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser en PET/CT för leverans till Röntgenkliniken, område thorax, kärl och diagnostik med placering på Universitetssjukhuset Örebro.
Upphandlingen omfattar även option på ytterligare en PET/CT, option på teknisk serviceutbildning samt option på serviceavtal.