51308-2024 - Resultat
Sverige – Byggnation av bostäder – KV Hajen - Nyproduktion av bostäder
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
Titel: KV Hajen - Nyproduktion av bostäder
Beskrivning: Upphandlingen omfattar nyproduktion av permanenta bostäder i form av 18 st rad och/eller kedjehus. Projektet omfattar fullt färdigt område med utemiljö, gemensamhetsanläggning och anslutningar etc.
Intern identifierare: 23/106
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45211300 Byggnation av bostäder
Ytterligare klassificering (cpv): 45200000 Delar av eller kompletta bygg- och anläggningsarbeten samt väg- och vattenarbeten, 45210000 Byggnadsanläggning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000