513107-2018 - ResultatSverige-Falun: Programvaruutvecklingstjänster för nätverk, Internet och intranät
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Förvaltning och utveckling av SharePoint
Referensnummer: LD18/01167
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72212200 Programvaruutvecklingstjänster för nätverk, Internet och intranät
II.1.4.
Kort beskrivning
Landstinget Dalarna har behov av stöd i förvaltning och utveckling av SharePoint.
Uppdrag önskas påbörjas snarast möjligt.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen syftar till att tillgodose Landstinget Dalarnas behov av stöd i förvaltning och utveckling av SharePoint.