Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Implantat för Bröstrekonstruktion Permanenta och temporära expandrar, permanenta bröstimplantat samt provproteser och Matrix, SLL533
Referensnummer: FSN 2021-0389
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33184100 Kirurgiska implantat
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar Implantat för Bröstrekonstruktion
Permanenta och temporära expandrar, permanenta bröstimplantat samt provproteser, protesplast för provprotes och Matrix till Region Stockholms verksamheter
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33100000 Medicinsk utrustning, 33184410 Invärtes bröstproteser
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen