51316-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Post- och telekommunikationstjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Informationstjänster
Referensnummer: UH-2019-542
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
64000000 Post- och telekommunikationstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Löf avser att upphandla avtal gällande informationstjänster för bolagets skadehanteringssystem.
Välkommen att lämna anbud
Vänliga hälsningar
Löf
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 2 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
64000000 Post- och telekommunikationstjänster, 64200000 Telekommunikationstjänster, 64210000 Telefon- och dataöverföring, 64216000 Elektroniska meddelande- och informationstjänster, 64216200 Elektroniska informationstjänster, 79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet, 79140000 Juridisk rådgivning och informationstjänster, 79570000 Sammanställning av adressregister och utskick
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen