513162-2018 - ResultatSverige-Göteborg: Inkasso
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Inkassotjänster
Referensnummer: FB2018-1309
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79940000 Inkasso
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget avser att för beställarens räkning löpande handha inkassotjänster av obetalda kund- och hyresfordringar, se vidare i uppdragsbeskrivning.
Avtal kommer att tecknas med en leverantör.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79941000 Inkassering av avgifter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen