513162-2020 - Frivillig förhandsinsynSverige-Stockholm: Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
Meddelande om frivillig förhandsinsyn
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Instrument och reagens kit för vissa immunhistokemiska och immuncytokemiska färgningar
Referensnummer: Anbud 2020-28
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
II.1.4.
Kort beskrivning
Instrument, reagens kit och övrigt förbrukningsmaterial för vissa immunhistokemiska och immuncytokemiska analyser inom klinisk patologi & cytologi inom Karolinska Universitetslaboratoriet.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33127000 Utrustning för immunanalys
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen