513267-2022 - ÄndringSverige-Härnösand: Taxitjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skolskjutsar till Manillaskolan, Hällsoboskolan Kungsholmen, Hällsboskolan Mälarhöjden Stockholm 2022
Referensnummer: 2 STO-2022/418
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60120000 Taxitjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Specialpedagogiska skolmyndigheten, SPSM, har för avsikt att upphandla elevresor till våra skolor i Stockholm.
Manillaskolan
Hällsboskolan Kungsholmen
Hällsboskolan Mälarhöjden
Avtalsperioden gäller från och med 2023-08-01 till och med 2025-07-31 med möjlighet till förlängning 24 månader.
Det beräknade värdet för denna upphandling är 64 miljoner kronor för hela avtalsperioden, inklusive optionsår.