Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal för undersökningar
Referensnummer: 2.7-16479/2022
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79311000 Undersökningar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser konsulttjänster för genomförande av kvalitativa och kvantitativa undersökningar samt utvärderingar och analyser baserade på undersökningarna.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79311100 Utformning av undersökningar, 79311200 Genomförande av undersökningar, 79311300 Undersökningsanalys
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen