Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Dynamiskt inköpsssystem för diagnostiskt ultraljud.
Referensnummer: 2020-O002562
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Skåne vill genom denna anbudsinfordran inbjuda leverantörer att ansöka om att bli kvalificerad leverantör till Dynamiskt inköpssystem (DIS) avseende utrustningar för diagnostiskt ultraljud för att tillgodose Region Skånes återkommande behov.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33112000 Utrustning för medicinsk bildbehandling med ultraljud och doppler, 33112200 Ultraljudsapparat
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen