Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Vaccination mot covid-19
Referensnummer: 2022-POL000284-001
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 85100000 Hälsovårdstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser vaccination mot covid-19. Uppdragets övergripande syfte är att genom en välfungerande (effektiv, säker och robust) vaccinationsverksamhet mot covid-19 uppnå målet en god och jämlik vaccinationstäckning i Region Skåne.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 85140000 Diverse hälsovård, 85141000 Tjänster utförda av vårdpersonal
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen