Typ av upphandlande myndighet Annan typ: Kommunalägt bolag.
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal - Styckekök
Referensnummer: HB/2020:80
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 50000000 Reparation och underhåll
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser avrop av styckvis, eller mindre antal, renovering av tekniskt uttjänta kök. Omfattningen uppskattas till ca 50 kök per år totalt för Huge Bostäders bestånd.
Upphandlingen är indelad i två geografiska avtalsområden. Ramavtal kommer att tecknas med en entreprenör per avtalsområde, dvs. totalt två entreprenörer. Förutom det avtalsområde en entreprenör har tilldelats så är entreprenör dessutom backup inom det andra avtalsområdet.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45212500 Ombyggnad av kök eller restaurang, 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45330000 Rörmokeriarbeten, 45331210 Installation av ventilation, 45421151 Montering av kompletta kök
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen