Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Diarie- och ärendehanteringssystem för bygglov
Referensnummer: 20/57
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Partille kommun genomför upphandling avseende ett diarie- och ärendehanteringssystem för ärenden som hanteras av byggenheten och inbjuder härmed anbudsgivare, nedan även benämnt leverantör, att lämna anbud.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48219300 Programvara för administration, 48311100 Dokumenthanteringssystem, 72250000 System- och stödtjänster, 72260000 Programrelaterade tjänster, 72262000 Utveckling av programvara, 72263000 Programimplementation
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen