513465-2018 - ÄndringSverige-Södertälje: Bygg- och anläggningsarbeten: rörledningar, kommunikations- och kraftledningar, huvudvägar, vägar, flygplatser och järnvägar; mark- och grundarbeten
TI 2016-1154 Ramavtal Mark- och ledningsarbete Södertälje
Referensnummer: TI 2016-1154
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45230000 Bygg- och anläggningsarbeten: rörledningar, kommunikations- och kraftledningar, huvudvägar, vägar, flygplatser och järnvägar; mark- och grundarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Telge AB avser upphandla ramavtal gällande utförande entreprenad för mark- och ledningsarbeten i samband med utbyggnad och ombyggnad av ledningar för följande verksamhetsområden:
— Fjärrvärme/fjärrkyla
— El
— Stadsnät
— VA