Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Revisionstjänster Håbo kommun, Håbo Marknad AB, Håbo Hus AB
Referensnummer: UH-19-21879
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79210000 Redovisning och revision
II.1.4.
Kort beskrivning
Håbo kommun har fått i uppdrag att upphandla revisionstjänster. Uppdraget avser sakkunniga till kommunens förtroendevalda revisorer för revision av kommunens nämnder samt till lekmannarevisorerna för granskning av Håbo Marknad AB samt Håbo hus AB. Dessutom avser uppdraget auktoriserade revisorer till båda bolagen.
Den kommunala verksamhetens omfattning och inriktning framgår av bifogad årsredovisning för xxxxxx
Anbud kan endast lämnas på hela upphandlingen.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 4 700 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79210000 Redovisning och revision, 79212000 Revision, 79212100 Finansiell revision, 79212300 Tjänster i samband med i lag föreskriven revision, 79212500 Tjänster i samband med räkenskapsgranskning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen