51356-2018 - ResultatSverige-Klippan: Golv- och plattläggning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Golvarbeten Treklövern 2017
Referensnummer: 17/56
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45431000 Golv- och plattläggning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser golvarbeten i fastigheter förvaltade av Treklövern Bostads AB. Treklövern förvaltar totalt 958 lägenheter och 4 000 m2 egna lokaler.
Samtliga fastigheter är belägna i tätorterna Klippan, Östra-Ljungby, Stidsvig och Ljungbyhed.
Upphandlingen administreras av HBV, Husbyggnadsvaror förening.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45431100 Läggning av golvplattor, 45432100 Golvläggning och beläggning, 45432110 Golvläggning, 45432130 Golvbeläggning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen