513570-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Norrköping: Undersöknings- och säkerhetstjänster
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Säkerhetskontroll Norrköping Airport AB
Referensnummer: UH-2018-434
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79700000 Undersöknings- och säkerhetstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingscenter i samarbete med Norrköping Airport AB inbjuder ert företag att lämna anbud på offentlig upphandling av avtal gällande säkerhetskontrollstjänster samt övervakning och patrullering vid Norrköpings Flygplats. Anbud ska lämnas i enlighet med de villkor som framgår av förfrågningsunderlaget.
Anbudsgivning, bevakning av nuvarande inklusive kommande upphandlingar och avtal är en kostnadsfri tjänst för anbudsgivarna och andra företag via Upphandlingscenters upphandlingsverktyg www.e-avrop.com.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79700000 Undersöknings- och säkerhetstjänster, 71700000 Övervakning och kontroll, 79710000 Säkerhetstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen