513570-2024 - Resultat
Sverige – Teknisk provning, analys och konsulttjänster – Ramavtal för konsulttjänster avseende energisamordning
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal för konsulttjänster avseende energisamordning
BeskrivningUpphandlingen avser ramavtal för utförande av uppdrag som energisamordnare. För att tillgodose behovet av aktuella tjänster avser beställaren att teckna ramavtal med de fem (5) anbudsgivare som har lämnat de ekonomiskt mest fördelaktiga anbuden.
Föregående meddelande463924-2021
Intern identifierare21/105
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71600000 Teknisk provning, analys och konsulttjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000