Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Glasarbeten 2019
Referensnummer: 19/59
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45441000 Glassättning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal för avrop av serviceorderarbeten avseende Glasarbeten och där tillhörande tjänster inom Svenska Bostäders med dotterbolags lägenheter, lokaler, allmänna utrymmen och övriga fastighetsområden. Objekten är belägna inom Stockholms kommun.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 44221100 Fönster, 45440000 Målning och glassättning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen