See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Skötsel av utemiljö Muskot- och Slaviagatan Gårdstens Centrum och Senior- och BMSS-boende INGO bensinstation, Salviagatan 1 och pylonskylt Gårdstensvägen Östra Gårdsten, Angered
Beskrivning: Vi emotser ert anbud för skötsel av utemiljö vid bostadshus och allmänna ytor i enligt med ritningar angivna i Särskilda Föreskrifter daterade 2021-05-07 samt däri förtecknade handlingar. Entreprenaden i östra Gårdsten omfattar bl.a. ca 1000 lägenheter, en centrumanläggning samt mark kring en bensinstation och pylonskylt m.m. Uppdraget är en funktionsentreprenad med angivna minimikrav/frekvenser. Dock avgör skötselbehovet erforderliga insatser d v s funktionskrav gäller alltid före minimikrav.
Föregående meddelande: 310413-2021
Intern identifierare: GB UH 280-21
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 50000000 Reparation och underhåll
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000