Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Rekonditionering rullstolar
Referensnummer: RS 2018-06184
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 50421100 Reparation och underhåll av rullstolar
II.1.4.
Kort beskrivning
Förhandsinsyn angående Västra Götalands läns landstings avsikt att tilldela avtal genom förhandlat förfarande utan föregående annonsering avseende rekonditionering av rullstolar.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 50421000 Reparation och underhåll av medicinsk utrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Rekonditionering av rullstolar modell Transit. Omfattning ca 2 500 st./år.