513777-2020 - ResultatSverige-Göteborg: Uthyrning eller leasing av egen fast egendom
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Inhyrning - Utbildningslokaler för Bräckegymnasiet och Motorbranshcens Tekniska Gymnasium
Referensnummer: N230-0128/20, N230-0129/20
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
70200000 Uthyrning eller leasing av egen fast egendom
II.1.4.
Kort beskrivning
Vi söker nu en långsiktig partner som kan erbjuda förhyrning av ändamålsenliga lokaler för Motorbranschens Tekniska Gymnasium (”MTG”) och Bräckegymnasiet. Lokalerna måste uppfylla de lagar, regler, föreskrifter och liknande som föreskrivs för den verksamhet som respektive gymnasieskola ska uppfylla.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
70220000 Uthyrning eller leasing av egendom annan än bostäder
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen