513813-2019 - ResultatSverige-Luleå: Takarbeten och andra byggarbeten som kräver specialkunskaper eller specialverktyg
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal underhåll och reparationssarbeten, plåt, tätskikt av papp, ytskikt golv o vägg, fuktteknik, styr- och övervakning samt fastighetsauto. Smide, luft, målning, portservice
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45260000 Takarbeten och andra byggarbeten som kräver specialkunskaper eller specialverktyg
II.1.4.
Kort beskrivning
1. Plåt
2. Tätskikt av papp
3. Ytskikt golv o vägg
4. Fuktteknik
5. Styr- och Övervakning samt Fastighetsauto.
6. Smide
7. Luft
8. Målning
9. Portservice
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45260000 Takarbeten och andra byggarbeten som kräver specialkunskaper eller specialverktyg, 45261210 Takläggningsarbete, 45261214 Läggning av asfaltpapp, 45261300 Plåtslageri och uppförande av stuprännor, 45261900 Reparation och underhåll av tak, 45262670 Metallbearbetning, 45262680 Svetsning, 45430000 Golvbeläggning och väggbeklädnad, 45442100 Målning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen