513909-2024 - Resultat
Sverige – Anläggningsarbeten för flerfamiljshus – Behandlingen 2
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelBehandlingen 2
BeskrivningObjektet avser nybyggnad av ett (1) flerbostadshus. Huset kommer att inrymma 69 stycken hyreslägenheter samt ett (1) LSS-boende i två (2) plan omfattande fem (5) stycken lägenheter samt gemensamma ytor och personallokaler. Huset är i sju (7) våningar samt vindsvåning under sadeltak. Fasaderna är klädda med fasadtegel.
Föregående meddelande054309-2021
Intern identifierare21/9
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45211000 Anläggningsarbeten för flerfamiljshus
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000