Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av CAD/BIM Samordnare och Digitalstrateg Helix
Referensnummer: LOC 2021-0838
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Detta avtal är avsett för konsulttjänster som Digitalstrateg och CAD/BIM Samordnare för att åt Locum genomföra arbeten under programskedet. Som syftar till att ta fram program och systemhandlingar och utgöra ett underlag för beslut om ett genomförande.
Efterfrågade roller inom uppdraget
För genomförande av uppdrag efterfrågas följande roller:
• Digitalstrateg
• CAD/BIM Samordnare
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 6 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Denna upphandling är avsedd för konsulttjänster som Digitalstrateg och CAD/BIM Samordnare för att åt Locum genomföra arbeten under programskedet. Som syftar till att ta fram program och systemhandlingar och utgöra ett underlag för beslut om ett genomförande.