513965-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Västerås: Arkitekttjänster avseende utomhusarbeten
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Tekniska konsulter Landskapsarkitekter
Referensnummer: 202129
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71222000 Arkitekttjänster avseende utomhusarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdragen omfattar utförande av landskapsarkitekttjänster inom beställarens verksamhetsområde som sträcker sig över hela Västerås kommun.
Beställaren avser att ingå ramavtal med tre leverantörer enligt rangordningsprincip med procentuell volymfördelning.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen