513983-2022 - ÄndringSverige-Malmö: Reparation och renovering
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
2022MKB-1446 Byggentreprenad, ROT och stambyte
Referensnummer: 22/47
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45453000 Reparation och renovering
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling avseende ramavtal för projekt i form av byggentreprenader som avser ROT-arbeten (Renoverings-, Ombyggnads- samt Tillbyggnadsarbeten).
Upphandlingen är uppdelad i två (2) ramavtalsområden, ramavtalsområde A avseende ROT-arbeten och ramavtalsområde B avseende stambyten.