514086-2020 - ÄndringSverige-Göteborg: Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bokningstjänst för konferenser
Referensnummer: 194/20
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar ett heltäckande koncept för bokning av externa konferensanläggningar för stadens möten i form av en bokningstjänst.
Stadens målsättning är att förenkla och effektivisera bokning av konferensanläggningar med hjälp av en bokningstjänst.
Bokningstjänsten innebär att leverantören ska vara en sammanhållande part för förfrågningar och bokningar av olika typer av konferenser.