Huvudsaklig CPV-kod 71630000 Teknisk besiktning och provning
II.1.4.
Kort beskrivning
Besiktningsmannens uppdrag avser entreprenadbesiktningar i form av förbesiktningar, slutbesiktningar, efterbesiktningar och garantibesiktningar av ny- och ombyggnadsprojekt inom Västfastigheters fastighetsbestånd som äger och förvaltar bland annat sjukhus, naturbruksgymnasier, folkhögskolor, depåer, resecentrum och hållplatser
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71600000 Teknisk provning, analys och konsulttjänster, 71631000 Teknisk besiktning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen