514105-2019 - ResultatSverige-Vänersborg: Byggtekniska konstruktionstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Västfastigheter-Ramavtal 2020 Tekniska konsulttjänster- Byggnadskonstruktion
Referensnummer: FAST 2019-00435
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71320000 Byggtekniska konstruktionstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Anbudsgivare inom kategorin Byggnadskonstruktion ska förutom byggnadskonstruktörer även tillhandahålla konsulttjänster inom geoteknik.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71332000 Geotekniska ingenjörstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen