Huvudsaklig CPV-kod 71240000 Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Stadsbyggnadskontoret inbjuder till anbudsgivning i upphandling av ramavtal avseende plankonsulter och konsultsamordnare. Syftet med upphandlingen är att säkerställa beställarens behov under avtalsperioden vad gäller de aktuella tjänsterna och att dessa utförs med hög kvalitet och på ett i övrigt kontraktsenligt sätt.