514237-2024 - Resultat
Sverige – Andra samhälleliga och personliga tjänster – 202294 Digitala byråer
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel202294 Digitala byråer
BeskrivningSVT är i behov av en digital marknadsföringsbyrå för att utarbeta och förändra digitala strategier samt att driva produktion och taktiska uppgifter. Det är viktigt att den digitala marknadsföringsbyrån har gjort liknande uppdrag som det SVT nu upphandlar, på samtliga av de plattformar SVT verkar på idag. Avtalets uppskattade värde uppgår till ca 2 000 000 SEK årligen och maximalt uppskattat värde uppgår till 10 000 000 SEK. SVT garanterar inte några avropade volymer under avtalsperioden.
Föregående meddelande136289-2023
Intern identifierareSVT 202294
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 98000000 Andra samhälleliga och personliga tjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000