514281-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Vetlanda: Musikinstrument, sportartiklar, spel, leksaker, hantverk, konsthantverksmateriel och tillbehör
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lek- och hobbymaterial
Referensnummer: UH-2017-249
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
37000000 Musikinstrument, sportartiklar, spel, leksaker, hantverk, konsthantverksmateriel och tillbehör
II.1.4.
Kort beskrivning
Vetlanda kommun ämnar upphandla avtal för spel, hobby-, lek- och idrottsmateriel som används i skolans alla år.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Hobbymaterial
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
37000000 Musikinstrument, sportartiklar, spel, leksaker, hantverk, konsthantverksmateriel och tillbehör, 37510000 Dockor, 37523000 Pussel, 37520000 Leksaker, 37527000 Leksakståg och leksaksbilar, 37526000 Leksakshinkar, 37531000 Spelkort, 37525000 Ballonger och bollar, 37524000 Spel, 37400000 Sportartiklar och -utrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Spel, pussel och leksaker
Del nr: 2
Uteleksaker
Del nr: 3