Huvudsaklig verksamhet Produktion, transport och distribution av gas och värme
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Utbyte av styrsystem turbin
Referensnummer: 23/6
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 51900000 Installation av styr- och reglersystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Ett projekt har startats vars mål är att modernisera styrsystem för ångturbin tillhörande verkets kraftvärmepanna.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 31000000 Elektriska maskiner, apparater och förbrukningsvaror samt elektrisk utrustning; belysning, 31124200 Styrutrustning för turbingenerator, 38570000 Regler- och styrinstrument
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen