514324-2021 - ResultatSverige-Kalmar: Personaladministrativa tjänster utom arbetsförmedling och personaluthyrning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal HR-tjänster
Referensnummer: 2020-148
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79630000 Personaladministrativa tjänster utom arbetsförmedling och personaluthyrning
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal HR-konsulttjänster och utbildningar.
Verksamhets- och organisationsutveckling - Chefsutveckling och omställning - Team- och grupputveckling - Kris- och konflikthantering - Utbildning inom HR-området
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79410000 Företags- och organisationsrådgivning, 79430000 Krishantering, 79632000 Utbildning av personal, 79633000 Personalutveckling, 80511000 Personalutbildning, 80532000 Chefsutbildning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen