514332-2020 - ResultatSverige-Skellefteå: Däck till lätta och tunga fordon
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bussdäck och däcktjänster
Referensnummer: UH-2020-4
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34350000 Däck till lätta och tunga fordon
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av bussdäck och däcktjänster för Skellefteå buss i enlighet med upphandlingsdokumenten. Upphandlingen kommer att utmynna i ett ramavtal där inga volymer garanteras. Inga frågor kommer att besvaras under perioden vecka 27 till vecka 32.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen