See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Digital lärplattform - förskola 2
Beskrivning: Syftet med upphandlingen är att införskaffa en digital lärplattform i ett sammanhållet användargränssnitt för förskolans verksamheter. Målet är att underlätta administrativa kärnprocesser så att utrymme för pedagogiskt arbete frigörs.
Föregående meddelande: 235534-2023
Intern identifierare: 23/73
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Generell del