See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Reservkraftverk
Beskrivning: Upphandlingen avser ett avtal som ska tillgodose Beställarens behov av reservkraftverk för vardagliga behov samt för krisberedskap där elverken ska strömförsörja trygghetspunkter vid större elbortfall.
Intern identifierare: 2024-179
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 31682510 Reservkraftssystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000