514460-2023 - ÄndringSverige-Stockholm: Utrustning för medicinsk bildbehandling med ultraljud och doppler
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Muskuloskeletalt ultraljud inom reumatologi
Referensnummer: DS 2023-1134
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33112000 Utrustning för medicinsk bildbehandling med ultraljud och doppler
II.1.4.
Kort beskrivning
Danderyds sjukhus AB inbjuder härmed leverantörer att inkomma med anbud i upphandling avseende muskuloskeletalt ultraljud inom reumatologi.