Huvudsaklig verksamhet Produktion, transport och distribution av gas och värme
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Finansiering, operationell leasing, personbilar för anställda och företagsleasing
Referensnummer: 19/26
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 66114000 Finansiell leasing
II.1.4.
Kort beskrivning
JEAB har i sin verksamhet behov av att teckna avtal för finansiering av företagets fordonsflotta som idag ägs av företaget och anställdas fordon genom operationell leasing. Jönköping Energi AB (JEAB) med dotterbolag har idag ca 125 egna fordon och 282 anställda och verksamheten är växande.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34100000 Motorfordon, 34110000 Personbilar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen