514553-2021 - ResultatSverige-Sundsvall: Hälso- och sjukvård samt socialvård
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kostnadsfri Ledsagarservice
Referensnummer: UH-2021-544
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård
II.1.4.
Kort beskrivning
Sundsvalls Kommun avser upphandla utförare av kostnadsfri ledsagarservice
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård, 98000000 Andra samhälleliga och personliga tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Kostnadsfri ledsagarservice