514563-2021 - ResultatSverige-Huddinge: Teknisk besiktning och provning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Anbudsinbjudan - Ramavtal Myndighetsbesiktningskonsulter - Elrevision
Referensnummer: HS/2021:184
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71630000 Teknisk besiktning och provning
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtalet omfattar myndighetsbesiktningskonsulter inom området elrevision och periodisk kontroll. Ramavtal avses att tecknas med en leverantör. Upphandlande myndigheter är Huddinge Samhällsfastigheter och Huge Bostäder.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71314000 Energi och tillhörande tjänster, 71631000 Teknisk besiktning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen