För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/stockholm/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Förmånscyklar till anställda inom Stockholms stad
Referensnummer: 2022/1299
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 98000000 Andra samhälleliga och personliga tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar koncessionsavtal avseende tillhandahållande av förmånscyklar till anställda inom Stockholms stads kommunkoncern. Koncessionsavtalet avser en helhetslösning, vilket bland annat innebär att leverantör ska svara för information, administration, utlämning, returer och återtagande efter hyresperioden.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 65 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Koncessionen är uppdelad i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34422000 Cyklar försedda med hjälpmotor, 34430000 Cyklar, 34431000 Cyklar utan motor, 34432000 Delar och tillbehör till cyklar, 98000000 Andra samhälleliga och personliga tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen