514706-2021 - ÄndringSverige-Söderköping: Redovisning och revision
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Revisionstjänster till Söderköpings kommunkoncern
Referensnummer: UH-2020-140
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79210000 Redovisning och revision
II.1.4.
Kort beskrivning
Grunduppdrag till 1 Söderköpings kommun (del 1) avser:
1 A - Sakkunniga till revisorerna i Söderköpings kommun för granskning av styrelse, nämnder och beredningar.
1 B - Sakkunniga till lekmannarevisorerna för granskning av kommunens bolag.
1 C - Auktoriserad revisor för lagstadgad revision till stiftelse.
Grunduppdrag 2 till Ramunderstaden Aktiebolag (del 2) avser:
2 A - Auktoriserad revisor för lagstadgad revision till kommunens bolag.