514742-2021 - ÄndringSverige-Norrköping: Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal mark- och exploatering
Referensnummer: KS 2021/0590
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Norrköpings kommun inbjuder Er att lämna anbud på offentlig upphandling av ramavtal avseende mark- och exploateringstjänster.
Upphandlingen avser ramavtal med en (1) anbudsgivare, förutsatt att en (1) anbudsgivare kvalificerar sig, där samtliga villkor för avrop är fastställda. Avtal berättigar inte automatiskt till uppdrag, utan reglerar endast villkoren för avrop.
Anbud ska lämnas i enlighet med de villkor som framgår av förfrågningsunderlaget.